پرجم و شعار سال جمهوری اسلامی ایران - دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر بنر دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شوشتر

مدیریت غذا و دارو

fa-IRen-US
X

🔴 واقعیت‌های علمی درباره واکسن کرونا که باید بدانید

کسری افشاری| | --> | 0 نظر | | | | [MAKERATING]
✅وبدا شوشتر؛

🔺 دکتر مینا اندیشمند مدیر غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی شوشتر برخی واقعیت‌های علمی درباره واکسن کرونا را تشریح کرد.


🔺 به گزارش وبدا شوشتر، اندیشمند گفت: در شرایط کنونی اهمیت لزوم واکسیناسیون کویید۱۹ بر کسی پوشیده نیست، پس از گذشت قریب به ۲ سال از شیوع اپیدمی کرونا متاسفانه کمتر کسی یافت می شود که یکی از اعضای خانواده، بستگان، دوستان و آشنایان خود را در اثر این ویروس منحوس از دست نداده باشد. در حال حاضر مهم ترین صلاح همه ی ما جهت شکست زنجیره ی انتقال این ویروس، واکسیناسیون حداکثری و گسترده ی آحاد جامعه است.

🔺 وی افزود: کلیه‌ی واکسن های کویید۱۹ موجود در ایران چه انواع وارداتی و چه انواع تولید داخل از سازمان غذا و دارو وزارت بهداشت مجوز مصرف گرفته و استفاده از آن ها به طور قابل توجهی ریسک ابتلا به نوع شدید بیماری، بستری و مرگ و میر ناشی از کرونا را کاهش می دهد‌‌، لذا حساسیت روی نوع واکسن و امتناع از تزریق به خاطر موجود نبودن یک نوع خاص واکسن به هیچ وجه صحیح و منطقی نیست زیرا طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت بهترین نوع واکسن اولین و در دسترس ترین نوع آن است.
توجه به این نکته حائز اهمیت است که بنا بر شواهد علمی، واکسیناسیون به هیچ عنوان منجر به بروز بیماری نمی شود.

🔺 دکتر اندیشمند تصریح کرد: در خصوص عوارض واکسن باید عنوان کرد که احتمال بروز عوارض خفیف نظیر تب، بی حالی، درد و تورم محل تزریق وجود دارد که زودگذر بوده و هیچ گونه جای نگرانی ندارد.

🔺 وی همچنین ادامه داد: این تصور که ریسک ابتلا به بیماری پس از تزریق واکسن صفر می شود کاملا اشتباه است! زیرا واکسیناسیون احتمال ابتلا به نوع شدید بیماری که منجر به بستری شدن و مرگ و میر می شود را به شدت کاهش می دهد.

🔺 این داروساز در پایان عنوان کرد: بر اساس مستندات علمی موجود، افراد دارای سابقه ی حساسیت به غذاها، داروها نظیر پنی سیلین، سایر آنتی بیوتیک ها و واکسن های غیر کویید 19 و نیز مبتلایان به آلرژی های فصلی، آسم و کهیر مزمن به هیچ عنوان منعی جهت تزریق واکسن کرونا ندارند و این افراد می توانند همانند سایرین، بدون هیچ گونه نگرانی واکسن کرونا را تزریق نموده و از مزایای آن بهره مند شوند.
________

🔖 وبدا؛ رسانه سلامت 👇

اینستاگرام

https://instagram.com/webda_shushtar?igshid=1qatb788tw5v4

وبداشوشتر- ۶

https://chat.whatsapp.com/HjobruBVChYAqzbkuSnPIu

وبداشوشتر- ۴
https://chat.whatsapp.com/KB67f0rAUA095GyFWS9jsk

وبدا شوشتر - ۳
https://chat.whatsapp.com/LNnPLDr3IPd6hlfeKsHepg

وبدا شوشتر - ۲
https://chat.whatsapp.com/HD0QKcRmDmXBw9IlpRHSum
وبدا شوشتر - ۱

https://chat.whatsapp.com/GUsx81zCcUz1hWRTnxnUE

مطالب مرتبط

Sort by:
/body> y> /body>